1 av 7 på denna sida Vbm SB 24 Uppdaterad: 7 juli 2023 / Lämna en kommentar Objekttyp: Fotografi Platser: Sverige Västerbotten Åsele Ämnesområden: Auktion Auktionist Hatt Kaffepanna Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Hatt Kaffepanna Läs mer...
2 av 7 på denna sida Vbm SB 25 Uppdaterad: 7 juli 2023 / Lämna en kommentar Objekttyp: Fotografi Platser: Sverige Västerbotten Åsele Ämnesområden: Auktion Auktionist Hatt Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Hatt Läs mer...
3 av 7 på denna sida Vbm SB 26 Uppdaterad: 7 juli 2023 / Lämna en kommentar Auktion 1951. Objekttyp: Fotografi Platser: Sverige Västerbotten Åsele Ämnesområden: Auktion Auktionist Hatt Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Hatt Läs mer...
4 av 7 på denna sida Vbm A 1399 6 Uppdaterad: 12 maj 2023 / Lämna en kommentar Auktion hos Anders Risberg, Risträsk, 1959. Objekttyp: Fotografi Samling: Sven Hanssons samling Platser: Risträsk Sverige Vilhelmina Västerbotten Ämnesområden: Auktion Auktionist Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Läs mer...
5 av 7 på denna sida Vbm A 1379 3 Uppdaterad: 12 maj 2023 / Lämna en kommentar Engelbert Larsson, Vilhelmina (auktionist vid helgerna). Objekttyp: Fotografi Samling: Sven Hanssons samling Platser: Sverige Vilhelmina Västerbotten Ämnesområden: Auktion Auktionist Man Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Man Läs mer...
6 av 7 på denna sida Vbm BR 3690 Uppdaterad: 16 december 2022 / Lämna en kommentar Auktionsförrättare Magnus Holmberg från Mickelsträsk vid auktion på 1940-talet. Objekttyp: Fotografi Platser: Bygdeå Robertsfors Sverige Västerbotten Västra Sjulsmark Ämnesområden: Auktion Auktionist Huvudbonad Ljusstake Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Bostad Hatt Huvudbonad Keps Ljusstake Skinnmössa Stege Sörfors Läs mer...
7 av 7 på denna sida Vbm BR 3506 Uppdaterad: 16 december 2022 / Lämna en kommentar Auktion hos Nils Vilhelm Lundqvist 11 maj 1953. Auktionsförrättare Bengt Pettersson. Objekttyp: Fotografi Platser: Bygdeå Djäkneboda Robertsfors Sverige Västerbotten Ämnesområden: Auktion Auktionist Hatt Keps Lada Verksamhet Nyckelord: Auktion Auktionist Hatt Keps Lada Uthus Åskådare Läs mer...